15, 20, 30, 50, erinev SPF kõigile!

Ükskõik, kas rannas, linnas või matkamas, kunagi ei tohi me unustada oma suvist lemmiksõpra: päikesekaitsetoodet. Kreemid, piimad, õlid, spreid ... Sõltumata tekstuurist, loeb päikesekaitsekreemi kaitsefaktor!

Päikesekaitsetooted, kuidas need toimivad?

Päikesekreemid loovad nahale kihi, mis kaitseb nahka UVA (vastutab naha vananemise eest) ja UVB (vastutab päikesepõletuse) kiirte eest. Need sisaldavad mitut tüüpi filtreid: keemilised filtrid, mis neelavad ultraviolettvalgust ja muudavad selle energiaks, ja/või füüsiline filter, mis peegeldab päikesekiirgust.

Mida tähendavad päikesekaitsefaktorite numbrid?

SPF (päikesekaitsefaktor) viitab UVB-le ja ajale, enne kui nahk pärast päikesega kokkupuudet punaseks muutub. Teoreetiliselt kulub naha punaseks muutumiseks 10 minutit. Kreemi SPF-number toimib selle aja kordistajana. Niisiis, SPF 20 pikendab kokkupuuteaega 20 võrra enne naha punetamist: 20 x 10 minutit = 3 tundi 20 minutit.

Millise SPF-i peaksin valima?

Enne kaitsefaktori valimist peaksite määrama naha fototüübi. See aitab välja selgitada, kuidas nahk reageerib päikesevalgusele ja aitab valida sobiva SPF-i.

  • Fototüüp 1 = hele, tedretäppidega nahk, blondid või punased juuksed. Fototüübi 1 nahk ei päevita kergesti ja saab kiirelt päikesepõletuse. Soovitatav päikesekaitsekreem: SPF 50+.
  • Fototüüp 2 = Hele nahk, mis punetab pärast päikest, blondid või pruunid juuksed. Fototüübi 2 nahka on raske päevitada ja see saab tihti päikesepõletuse. Soovitatav päikesekaitsekreem: SPF 50, langedes mitmepäevase kokkupuute järel 30-ni.
  • Fototüüp 3 = hele nahk, blondid või pruunid juuksed. Fototüübi 3 nahk päevitub aeglaselt ja aeg-ajalt võib esineda päikesepõletus. Soovitatav päikesekaitsekreem: SPF 30.
  • Fototüüp 4 = Oliivikarva nahk, mis päevitub hästi, pruunid või tumepruunid juuksed. Soovitatav päikesekaitsekreem: SPF 20.
  • Fototüüp 5 = Tume nahk, mis päevitub väga kiiresti. Soovitatav päikesekaitsekreem: SPF 20, millele järgneb 15.


    Fototüüp 6 = tume nahk, mis ei saa päikesepõletust.

    Soovitatav päikesekaitsekreem: SPF 15 .


    Ükskõik, millise päikesekaitsekreemi valite, on mõistlik seda uuesti nahale kanda pärast iga 2 tunni möödumist ja pärast ujumist.

    Samuti tasub kasutada kõrgemat SPF-i näol ja kaelal, kus nahk on tundlikum.