• Üldised küsimused

 • Kas L'Oréal testib tooteid loomadel?

  L’Oréal ei testi enda tooteid ega koostisosi loomadel mitte üheski riigis. Samuti ei palu L’Oréal viia läbi loomkatseid mitte ühelgi teisel ettevõttel. Üksnes harukordsetel juhtudel on see lubatud, kui riigiametnikud nõuavad loomkatseid toote turvalisuse eesmärkidel. 

  Rohkem informatsiooni siit (http://www.loreal.com/csr-commitments/l%E2%80%99or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing). 

 • Kuidas ma saan teada, millised on toodete koostisosad?

  Euroopa Liidus on nõutud kosmeetikatoodete koostisosade märkimine igale tootele individuaalselt. International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) on koostisosade märkimise süsteem, mille eesmärk on ühtlustada Euroopas kõikides kosmeetikatoodetes kasutatavate koostisosade märkimist toodete pakenditel. Pakendil on koostisosad kirjas just INCI nimega, et koostisosade kirjeldused oleksid samasuguste nimedega kõikides Euroopa riikides ning ettevõtted kasutaksid standardiseeritud süsteemi. Kui soovid rohkem informatisooni, siis võta ühendust kohaliku klienditeenindusega.

 • Kas teie pakendid on taaskaskutatavad?

  L'Oréal Paris proovib pidevalt lihtsustada enda kosmeetikatoodete pakendeid, seades prioriteediks tarbijate turvalisuse. Pakenditel on oluline fuktsioon kaitsmaks toodete sisu. Kuna meie tooted on mõeldud kasutamiseks inimese kehal, siis peab pakend suutma kaitsta toodet väliskeskkonnast tulenevate ohtude eest, mis võivad toodet rikkuda ja põhjustada toote koostise muutumist. Riknenud toode võib omakorda viia allergiliste reaktsioonideni inimesel. PVC kasutamise piiramine meie pakendites oli päris keeruline, kuid viimastel aastatel oleme asendanud PVC alternatiivsete materjalidega, mis hoiavad meie tooteid nõutud tingimustes. Sellised sammud vähendavad meie pakendite kahjulikku efekti keskkonnale. Tarbijate turvalisus on alati meie prioriteediks. Meie tooteid kasutatakse vannitubades ja mõnikord ka lastel. Klaasist pakend võib näiteks maha kukkudes puruneda ning põhjustada kehavigastusi; plastikpakendiga seda probleemi aga ei teki. Lisaks saab plastpakendit põletada jäätmejaamades, kus on vastavad õhufiltrid, mis vähendavad keskkonnasaastet. Lisaks on plastpakend klaasist oluliselt kergem ning seda on lihtsam ja säästlikum transportida. 

 • Kas te kasutate töödeldud reklaampilte?

  Aus ja läbipaistev turundus on meie jaoks oluline. Meil on ranged eetilised reeglid, mis garanteerivad selle, et meie reklaammaterjalid ei oleks eksitavad ega annaks edasi ebareaalseid ootusi meie toodete efektiivsusest. 

 • Kas ma võin usaldada teie reklaame?

  Aus ja läbipaistev turundus ning reklaam on meie jaoks oluline. Meil on ranged eetilised reeglid, mis garanteerivad selle, et meie reklaammaterjalid ei oleks eksitavad ega annaks edasi ebareaalseid ootusi meie toodete efektiivsusest. Kõik meie toodete lubadused on läbinud teaduslikud uuringud ja testid ning need valideeritakse sõltumatute ühenduste poolt enne turule toomist. 

 • Nahahoolduse küsimused

 • Kuidas ma saavutaksin kõige parema päevituse isepruunistuvate toodetega?

  Vali heleda või keskmise tooniga toode, mis jätab kõige naturaalsema tulemuse. Enne kasutamist pese ja koori enda nahka käsna või pesukindaga, et eemaldada surnud naharakud ja vältida laigulist päevitust. Naised peaksid ühtlase tulemuse jaoks raseerima enda jalgu ca 12 tundi enne isepruunistuva toote kasutamist. Kanna isepruunistuvat nahale kergelt ja õrnalt. Kasuta vähem toodet kuival või paksemal nahal nagu näiteks pahkluude, põlvede ja küünarnukkide piirkonnas. Need kohad imavad tavaliselt rohkem toodet. 5 kuni 10 minutit pärast toote kasutamist kanna põlvedele ja küünarnukkidele natuke kehakreemi, et päevituse tonaalsust vähendada. Kanna kehakreemi ka randmetele ja käepealistele, et muuta päevitust ühtlasemaks käte teiste piirkondadega. Lõpetuseks kanna kehakreemi pahkluudele ja labajalgadele, et muuta päevitus ühtlasemaks jalapiirkondadega. Pärast isepruunistuva toote kandmist näole ja kehale, pese käed korralikult seebi ja veega, et vältida peopesade värvumist. Pööra tähelepanu ka küüntealustele ja eemalda ülejäänud toode ka sealt. Seejärel kasuta vatipatja ja kanna isepruunistuvat käepealistele. Selleks, et sa ei määriks enda riideid, oota kuni toode on täielikult kuivanud. Tavaliselt kulub selleks kuni 30 minutit. Enamik isepruunistuvaid ei sisalda päikesekaitset ja seetõttu ei kaitse need ka UV kiirguse kahjustava toime eest. Kui veedad palju aega väljas, siis kasuta kindlasti ka vähemalt SPF 15 kreemi.  

 • Juuksehoolduse küsimused

 • Kas mõned tegurid võivad mõjutada kõõma tekkimist?

  Põhilised tegurid, mis mõjutavad kõõma tekkimist: hormoonsüsteemi tasakaalust välja viimine, stress, liigne higistamine, ebasobilik või liiga tugev šampoon, liiga energeetiline peanaha masseerimine, temperatuurikõikumised (eriti talvel, kui liigud tihti külma ilma käest sooja).

 • Kas kõõm mõjutab mehi ja naisi võrdselt?

  Jah. Kõõm mõjutab 45% populatsioonist, hoolimata soost või rahvusest.

 • Kas kõõma olemasolu sõltub vanusest või mõnest teisest tegurist?

  Ei, vanus ei mõjuta kõõma esinemist. Väliskeskkonnast tingitud tegurid (stress, õhusaaste) või kehasisesed tegurid (nt liigne rasueritus) võivad mõjutada naha loomulikku mikroobide tasakaalu ning kiirendada pea naharakkude uuenemist. Seetõttu muutub ka kõõm nähtavamaks. 

 • Kas kõõma olemasolu sõltub vanusest või mõnest teisest tegurist?

  Ei, vanus ei mõjuta kõõma esinemist. Väliskeskkonnast tingitud tegurid (stress, õhusaaste) või kehasisesed tegurid (nt. liigne rasueritus) võivad mõjutada naha loomulikku mikroobide tasakaalu ning kiirendada pea naharakkude uuenemist. Seetõttu muutub ka kõõm nähtavamaks. 

 • Kuidas ma saaksin enda šampooni kasutades parima tulemuse?

  Järgi seda rutiini, kui kasutad šampooni: niisuta juukseid põhjalikult. Kanna šampoon enda peopesadele ja hajuta ühtlaselt juustesse. Masseeri sõrmeotstega enda peanahka õrnade ringjate liigutustega (ära hõõru ega kraabi). Jäta šampoon toimima paariks minutiks, seejärel loputa. 

 • Juuksevärvid

 • Kuidas ma saaksin pärast juuksevärvi pealekandmist vältida toote sattumist näole?

  Selleks, et vältida juuksevärvi efekti näonahal, puhasta kiiresti nahale voolanud toode vatipadja või käsnaga.

 • Kas allergilised reaktsioonid juuksevärvidele on välditavad? Kuidas ma saaksin neid vältida?

  Naha allergilisi reaktsioone juuksevärvidele saab vältida. Potentsiaalset allergilist reaktsiooni saab ennetada, kui viia läbi allergiatest 48 tundi enne juuksevärvi kasutamist. Test töötab 100% täpsusega (Krasteva et al., European Journal of Dermatology, 2002 & 2005). Seetõttu on ka meie pakendil selgelt kirjas turvalisusega seotud instruktsioonid:
  TÄHTIS: JUUKSEVÄRVID VÕIVAD PÕHJUSTAD ALLERGILISI REAKTSIOONE, MIS VÕIVAD MÕNIKORD OLLA TÕSISED. NAHA ALLERGIATEST TULEB LÄBI VIIA 48 TUNDI ENNE JUUKSEVÄRVI KASUTAMIST. 
  ÄRA KASUTA KUI:
  - Sul on juba varem esinenud allergilisi reaktsioone juuksevärvidele.
  - Sul on sügelev või nahaärritustega peanahk. 
  MUST HENNA TATTOO: kui sul on kunagi olnud must henna tattoo, isegi väga kaua aega tagasi, siis võib sul esineda suure tõenäosusega allergilisi reaktsioone. Ära võta asjatuid riske. Ära kasuta kunagi seda toodet enne, kui sa pole teinud naha allergiatesti 48 tundi enne kasutamist. 
  OSTA TOODE JUBA VARAKULT ETTE, ET SAAKSID TEHA NAHA ALLERGIATESTI.

   

 • Kas allergilisi reaktsioone juuksevärvidele esineb tihti?

  Ei, neid esineb väga harva. Inimesed võivad olla allergilised mitmesugustele erinevatel ühenditele, sh erinevatele toitudele või looduslikele toodetele. Allergilised reaktsioonid juuksevärvidele on haruldased. Sellised reaktsioonid võivad esineda väikesel hulgal inimestest. Eriti just neil, kellel on olnud varasemalt tattoo, näiteks must henna tattoo. 

 • Kas juuksevärvid on ohutud?

  Juuksevärve on põhjalikult uuritud ning nende turvalisust on kinnitanud nii iseseisvad teadlased kui ka ametnikud. Tarbijad võivad julgelt kasutada juuksevärve senikaua, kuni nad jälgivad korrektselt kasutusjuhendeid. 

 • Koostisosade küsimused

 • Kas te kasutate enda toodetes Methylisothiazolinone'i (MI)?

  L’Oréali kõrgeim prioriteet on tarbijate turvalisus ja me kasutame säilitusaineid, mille puhul on tõestatud turvalisus. Kui seoses säilitusainetega peaksid päevakorda kerkima probleemid, siis L’Oréal, koostöös teiste kosmeetikaettevõtetega, hindab teatud säilitusainete kasutamist toodetes. Seetõttu ei kasuta me enam alates aastast 2013 methylisothiazolinone (MI) enda nahale jäetavates toodetes (nt kreemides). MI kasutamine lõpetati selle aasta alguses. Lisaks ei kasuta L’Oréal ka MI hüpoallergilistes, beebidele mõeldud ja päikesekaitse toodetes. Me jälgime pidevalt Euroopa Komisjoni poolt läbiviidavaid ohutusuuringuid MI'ga. Nende uuringute tulemused on kuulutanud MI ohutuks nahalt mahapestavate toodete koostises teatud ohututel kontsentratsioonidel.

 • Kas te kasutate hormoonsüsteemi mõjutavaid koostisosi?

  Me pöörame suurt tähelepanud tarbijate seas levinud murele, et kosmeetikatooted sisaldavad hormoonsüsteemi mõjutavaid koostisosi. Me oleme uurinud hormoonsüsteemi mõjutamist juba pikk aega ja oleme kaasanud teatud parameetrid enda toodete turvalisuse hindamisse. Igat uut üksikut koostisosa kontrollitakse ja need koostisosad, mida oleme juba pikemalt kasutanud, läbivad pidevalt uusi turvalisuse teste. Meie eesmärk on olla kindel, et meie tooted on turvalised ja ei sisalda hormoonsüsteemi mõjutavaid koostisosi. 

 • Kas tea kasutate enda toodetes ftalaate?

  Me alustasime ftalaatide eemaldamist enda toodetest juba aastal 2007. Täielikult lõpetasime ftalaatide kasutamise aastal 2010 juba eksisteerivatest toodetest ning iga uue L'Oreali korporatsiooni poolt ostetud brändi puhul rakendame ftalaatide eemaldamist süsteemselt. 

 • Kas te kasutate enda toodetes pisikesi plastikosi (microbeads)?

  L’Oréal suhtub keskkonnaprobleemidesse täie tõsidusega ja me hoolitseme selle eest, et kõikidel meie toodetel oleks võimalikul madal keskkonnajälg. Juba aastal 1995 panime aluse laboratooriumile, mille ainsaks ülesandeks on hinnata meie toodete mõju vee ökosüsteemidele. 
  L’Oréal on otsustanud käsitleda probleeme seose pisikeste plastikosadega. Seetõttu oleme avalikult teatanud, et lõpetame pisikeste polüetüleenist plastikosade kasutamise nahka koorivates toodetes aastaks 2017. 
  Teatud individuaalse koostisosa kasutamise lõpetamine on keeruline protsess. See nõuab analüüsimist ja alternatiivsete koostisosade leidmist, mis vastavad mitmetele tingimustele (ohutus inimestele ja keskkonnale, efektiivsus, jätkusuutlik tootmine, üleüldine kulukus) nagu esialgne koostisosa. 
  Sa oled võib-olla huvitatud ka meie üldistest keskkonna jätkusuutlikuse põhimõtetest. Aastaks 2020 oleme pühendunud vähendama keskkonnajälge 60% võrreldes 2005. aastaga. Me oleme pühendunud vähendama enda CO2 heiteid 60% võrra, vee kasutamist lõpptoote kohta ja jääkide hulka 60% võrra võrreldes aastaga 2005. Me motiveerime enda meeskondi pidevalt vähendama enda toomis- ja logistikakeskuste keskkonnajälge. Me oleme pühendunud lõpetama tootejääkide saatmise prügimäele ning vähendama CO2 emissiooni meie transpordi pealt 20% võrra võrreldes aastaga 2011.