Merevetikad teie naha teenistuses

Vetikad: meile võib vetikate keskel ujumine mitte meeldida, aga oi milliseid imesid nad meie nahale teevad! Tekkis huvi? Vetikad on populaarne nahahooldustoodete koostisaine, mis on tormina vallutamas meie vannitube!

NÕUANNE
1

Vetikad, naha parim sõber

Vetikate kasulikud omadused on tuntud juba iidsetest aegadest, eriti Hiina meditsiinis. Aminohapped, mineraalsoolad, mikroelemendid, vitamiinid... Vetikad annavad meie kehadele uue elu ja toonuse ning kaitsevad meie nahka kulumise ja kurnatuse eest. Nahahooldustooted (maskid, koorijad, seebid) sisaldavad niisutavaid ja mineraalirikkaid punavetikaid, rahustavaid ja pehmendavaid pruunvetikaid ning toitvaid rohevetikaid, mis varustavad meie nahka magneesiumiga. Vetikate toimeained stimuleerivad õrnalt naharakke ja ergutavad rakkude uuenemist, muutes naha väljanägemise värskeks.
NÕUANNE
2

Vetikate kasulikkus

Igal vetikaliigil on erinevad omadused, nad toimivad konkreetsetes kehapiirkondades, mõjutavad erinevaid nahatüüpe ja vastavad kõigile vajadustele: toidavad meie epidermist, kaitsevad või rahustavad nahka ja aeglustavad vananemise märke. Võime vett siduda teeb neist keha- ja nahakreemide suurepärase koostisaine. Need antioksüdantidest pungil vananemisvastased meretaimed hoiavad meie nahka elastsena ja takistavad sügavate joonte ja kortsude teket. Vetikate ensüümid, rasvhapped, aminohapped ja vitamiinid moodustavad nahasõbraliku ja kasuliku kokteili.
NÕUANNE
3

Vaadelgem lähedalt punavetikaid

Vetikad võivad uhkeldada paljude omadustega. Punavetikad on kuulsad oma koorivate, antioksüdantsete omaduste poolest tänu valkude, A- ja B1-vitamiini, raua, naatriumi, magneesiumi ja kaltsiumi kõrgele kontsentratsioonile. Punavetikas, mille ladinakeelne nimi on Chondrus Crispus, palistab Atlandi ookeani rannikut ning on nii mineraliseeriva kui ka toniseeriva toimega, muutes meie naha pringimaks ja toites selle rakke. Väga populaarne koostisaine näomaskides, sest on võimeline nahka sügavalt hooldama.