Päike ja käed: mida peate teadma

Kui sageli käite päikese käes kaitstud näoga, kuid kätele kaitsekreemi ei kanna? Sagedamini kui arvasite? Ärge unustage - teie käed on paljastatud sama palju kui teie nägu ja vajavad täpselt sama palju hoolt, et näeksid välja nooruslikud ja elastsed.

NÕUANNE
1

Päikese mõju kätele

Ultraviolettkiirgus kahjustab nahka. Koosnedes UVA- ja UVB-kiirtest kahjustab see nahka ja põhjustab enneaegset vananemist. Halvad uudised: UVB-kiired (vastutavad põletuste eest) moodustavad ainult umbes 5% nahaga kokkupuutuvast UV-kiirgusest. Ülejäänud moodustavad UVA-kiired, mis soodustavad rakkude vananemist, DNA muutmist ja nahavähki. Liigne päike põhjustab ka melanotsüütide tasakaalustamatust ja melaniini ületootmist. Kuna käte nahk on väga õhuke ja habras, ilmnevad tagajärjed kiiresti: UV-kiired põhjustavad kortsude ilmumist varakult koos inetute pruunide laikudega.
NÕUANNE
2

Kaitske oma käsi päikese eest

Olenemata kas sööte väljas, viibite päikese käes või sõidate ringi autoaken all, kandke alati käte tagaküljele päikesekaitsekreemi. Kui kavatsete pikka aega päikese käes olla, kandke päikesekreemi iga paari tunni tagant uuesti peale. Kui olete rannas, ärge unustage päikesekaitsekreemi pärast ujumist uuesti nahale kanda. Võimalusel proovige päikest vältida, kui ta on eredaim, keskpäevast kella 15ni. Koju tagasi jõudes kandke nahale päevitusjärgset kreemi, mis hooldab ja toidab nahka sügavuti. Pööra tähelepanu koostisosade loetelus leevendavale aaloe verale, tervendavale E-vitamiinile ja pehmendavale lanoliinile.
NÕUANNE
3

Eemalda meik kaks korda

Kandke kätele rikkalikku niisutajat või külma efektiga kreemi nii hommikul kui ka õhtul. See aitab täita kortse ja hooldab kuiva nahka. Koostisosad, nagu C- ja B3-vitamiin, aitavad vähendada vanaduslaike. Niisutage käsi pärast igat pesukorda, et hüdrolipiidne kiht taastuks. Tänapäeval saate valida kindlaid kätekreeme, mis on loodud naha niisutamiseks ja päikese eest kaitsmiseks, nii et kasutage ühte neist, kui olete väljas uudistamas. Ärge unustage oma küüsi ja küünenahka; masseerige neisse pisut kreemi, et takistada nende kuivamist ja rabedaks muutumist. Hooldage käsi samuti kui nägu ja need püsivad kauem kaunilt nooruslikena.